Na rynku coraz częściej możemy się spotkać z firmami skupującymi nieruchomości. Do takiej firmy można szybko sprzedać swoja nieruchomość poniżej jej wartości rynkowej. Czy warto?

Firmy skupujące nieruchomości w Warszawie proponują szybką transakcje i uwolnienie gotówki zamrożonej w nieruchomości.
Ekspresowa transakcja zakupu nieruchomości jest obarczona również minusami. Skupy oferujące takie usługi proponują od 60 do 80% wartości transakcyjnej nieruchomości i jest to suma, którą dostaniemy „do ręki”. Prowizja pośrednia w tej transakcji nie występuje, a koszt podatku i notariusza jest po stronie kupującej.

Skup nieruchomości Kraków – jak to działa?

W internecie znajdziemy dużą część firm skupujących nieruchomości w Krakowie. Wystarczy wpisać w w wyszukiwarkę – skup nieruchomości Kraków i wypełnić formularz kontaktowy. Skontaktuje się z nami pracownik firmy , zada kilka pytań i przekaże wszystkie szczegóły, niezbędne do przeprowadzenia transakcji. Finalizacja zajmuje kilka dni a środki ze sprzedaży nieruchomości uzyskamy w kilka godzin po podpisaniu aktu notarialnego. 

Komu sprzedajemy swoją nieruchomość?

Pojawiające się anonse nie posiadają danych osobowych ani firmowych co może wzbudzać wątpliwości u osoby zbywającej swoją nieruchomość. Kilka z takich firm to bez wątpienia agencje nieruchomości, które w ten sposób chcą pozyskać klienta i zaproponować mu umowę pośrednictwa. Firm, które skupują nieruchomości za gotówkę w Krakowie i Warszawie jest niewiele. Znaczna ich część to tylko pośrednicy, z którymi nie można ustalić szczegółów transakcji, ponieważ nie dysponują decyzyjności.
Lista firm skupujących nieruchomości:
http://grb-nieruchomosci.pl – skupują w całej Polsce
http://skup-mieszkan.com – skupują mieszkania w Warszawie
Skup nieruchomości Kraków i Warszawa:
https://rentapartment.com.pl – skupują nieruchomości w Warszawie i Krakówie
Skupują nieruchomości za gotówkę – szybko i bezpiecznie. Nie pobierają prowizji i skupują nieruchomości z własnego kapitału.

Czy taka transakcja jest bezpieczna?

Transakcja finalizowana jest u notariusza, jak każda umowa sprzedaży nieruchomości. Jak wiemy, notariusz to osoba zaufania publicznego i trzyma pieczę nad przebiegiem całej transakcji. Należy zadbać o zweryfikowanie podmiotu z którym zamierzamy zawiązać transakcję. Warto poświęcić chwilę i ustalić dane firmy oraz sprawdzić ją w dostępnych rejestrach. Zweryfikować opinie innych klientów w internecie nt rzetelności firmy. Transparentny nabywca nie będzie miał nic do ukrycia.

Czy sprzedać nieruchomość do skupu?

Skup nieruchomości, w wielu przypadkach to jedyna droga do szybkiej sprzedaży mieszkania czy domu. W dzisiejszych czasach bardzo trudno o klienta gotówkowego, a zdecydowani nabywcy, często nie otrzymują finansowania bankowego. Można również spróbować obniżyć cenę o 10-15% i zgłosić się do agencji nieruchomości, ale nie gwarantuje to szybkiej sprzedaży. Biura pośrednictwa posiadają dużo nieruchomości w swojej ofercie i nie są w stanie poświęcić dostatecznie dużo czasu i uwagi naszej ofercie. Pośrednik będzie się starał sprzedać naszą nieruchomość za 85% ceny przez kilka lub kilkanaście tygodni a w skupie otrzymamy 80% ceny rynkowej nieruchomości „od ręki”. Firmy skupujące nieruchomości oferują również skup udziałów w nieruchomościach lub skup udziałów w spadku.

One thought on “Skup nieruchomości – podstawowe informacje.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *